BANDYTA.eu | Jednoręki Bandyta online, automaty wrzutowe, wysokie wygrane Jacpoty
jednoręki bandyta automaty online maszyny wrzutowe jackpoty
Jednoręki Bandyta home info o grze Jackpoty progresywne Slots Gry Online Wybrane Kasyna online Wybrane bonusy kasyn Wybrane turnieje kasyn

Jednoręki Bandyta - historia gry

NAZEWNICTWO

Nazwa SLOT jest używana od początku istnienia maszyn, w Anglii używana również była nazwa „Fruit Machine” czyli owocowa maszyna, a w Australii Poker Machine. Później pojawiło się bardzo popularne określenie „Jednoręki Bandyta” (one-armed bandit) który najbardziej przypadł nam do gustu, dlatego też nasz serwis nazwaliśmy : BANDYTA.EU :)

HISTORIA PIERWSZEJ MASZYNY

pierwsza maszyna jendorękiego bandytyPierwsza maszyna do gry pojawiła się w roku 1895 i była wymyślona przez mechanika samochodowego Charlesa Fey z San Francisco. Maszyna ta nazywa się Liberty Bell i była maszyną 3 bębnową gdzie występowały symbole: diamenty, podkowy, serca i dzwony (Liberty Bell). Gdzie dzwony miały najwyższą wypłatę i wynosiła x20 monet.

Na rysunku: Pierwsza maszyna do gry, Liberty Bell która znajduje się w State Muzeum w Nevadzie.

W Stanach było takie zapotrzebowanie na maszyny, że Fey nie mógł zdążyć ich aż tyle wyprodukować, ale również nie chciał nikomu sprzedać praw do powielania jego maszyn. W roku 1907 Herbert Mills, przemysłowiec gier Arkade z Chicago rozpoczął produkcję swoich maszyn, nazwał je Operator Bell gdzie na bębnach zostały nadrukowane symbole owoców. Dlaczego owoców? One symbolizowały wygraną były stawiane w barach, restauracjach symbole owoców oznaczały wygraną np. gum o smaku wiśni. Stało się to dlatego ponieważ w niektórych Stanach granie na maszynach stało się nielegalne, zwłaszcza na pieniądze.

bar bar bar

Na bębnach znajdowały się również symbole znane nam wszystkim: BAR, jest to nic innego jak logo firmy Bell-Fruit Gum Company, która produkowała gumy do żucia.

ELEKTRONICZNA MASZYNA:

Pierwsza maszyna elektroniczna pojawiła się w roku 1934 , a w roku 1964 zaczęto produkcję maszyn firmy Nevada electronics i nazywały się one 21.